Aktuality

Informace školní jídelny

V důsledku zdražování vstupních cen potravin zvyšuje školní jídelna od 1. 9. 2022 ceny stravného.

Cena oběda

 • žák ZŠ 7 – 10 let 32 Kč měsíční záloha 640 Kč
 • žák ZŠ 11 – 14 let 34 Kč měsíční záloha 680 Kč
 • žák ZŠ 15 – 18 let 36 Kč měsíční záloha 720 Kč

Děkujeme za pochopení.

Běhruška 2022 - výsledky

I druhý ročník Běhrušky se více než vydařil. Děti běžely, co jim síly stačily, a tak nejen že jsme délku maratónu uběhli, ale dokonce jsme ji několikanásobně pokořili. A co víc! Výrazně jsme zvýšili i loňské zaběhnuté metry. Běhruška zkrátka hýbe školou.

Mapa školy - výsledky

Výsledky dotazníkového šetření Mapa školy naleznete zde a zde. Ještě jednou děkujeme všem, kteří nám pomohli nastavit zrcadlo 😉.

Režim posledního školního týdne

Od pondělí 27. 6. do středy 29. 6.**** bude vyučování ve všech třídách ukončeno v 11.40. Obědy budou vydávány dle upraveného časového rozvržení.

**Ve čtvrtek 30. 6. ** bude vydáno vysvědčení, vyučování bude ukončeno v 8.45 a obědy budou vydávány od 11. 00 hodin. Provoz školní družiny bude ukončen v 15.00 hodin.

Běhruška 2022

V pondělí 27. 6. se žáci všech tříd ZŠ Štěrboholy zúčastní 2. ročníku školního maratónu BĚHruška 2022. Rozpis a pravidla najdete zde.

Výlet ZOO Plzeň - VI.A

Ve čtvrtek 23.6. se žáci 6.A zúčastní výletu do ZOO Plzeň. Sraz v 7.35h na Hlavním nádraží v Praze u restaurace Burger King. Žáci si nezapomenou vzít kopii kartičky pojištěnce. Předpokládaný návrat cca v 17.30h ke škole.

Sportovní odpoledne - ŠD

Ve středu 15. 6. se v rámci školní družiny uskuteční zábavné sportovní odpoledne. Účast sportujících je dobrovolná.

Fotografování tříd

Čtvrtek 9. 6. od 8.00 h - fotografování třídních kolektivů

Sběrová soutěž - ŠD

Ve středu 8. 6. ve 14.00 h proběhne na školním hřišti slavnostní vyhlášení výsledků sběrové soutěže. V případě nepřízně počasí se akce přesune do II. oddělení ŠD.

HOUSTONE, MÁME PROBLÉM!

V úterý 7. 6. se žáci III. A zúčastní dobrodružné a především matematické vesmírné mise s názvem: Houstone, máme problém! Program je inspirován metodou výuky matematiky podle profesora Hejného.

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Pondělí 6. 6. v 16.30h - schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Online konzultace

Pondělí 6. 6. úterý 7. 6. od 14.00 do 16.00 h - ONLINE KONZULTAČNÍ HODINY

Na online konzultace je nutné se k jednotlivým učitelům předem objednat prostřednictvím e-mailu.

Štěrbogóly 2022

Letošní 11. ročník fotbalového turnaje ŠTĚRBOGÓLY 2022 se zapíše do dějin ZŠ Štěrboholy změnou koncepce z důvodu rozšíření školy o 2. stupeň. V tomto roce se poprvé soutěžilo ve dvou kategoriích a uděleny tak byly dva putovní poháry. V kategorii mladších žáků se stal vítězem tým IV.A a v kategorii starších žáků zvítězil tým V.B. Vítězům gratulujeme, všem hráčům děkujeme za jejich výkony a divákům za již tradičně skvělou atmosféru.

Divadelní představení - I.A, II.A

V pátek 3.6. se žáci I.A a II.A zúčastní divadelního představení motivovaného nejznámějšími pohádkami z knihy Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Hrazeno z příspěvku rodičů na akce ZŠ.

Dopravní výchova

Ve čtvrtek 2. 6. se žáci pátých ročníků zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory městské policie hl. m. Prahy, oddělení prevence – BESIP. Všichni žáci si s sebou přinesou vlastní cyklistickou přilbu a budou mít obuv s pevnou patou a špičkou.

Ze života společnosti

V úterý 31. 5. se žáci V.A a V.B zúčastní projektového dne Ze života společnosti. S sebou si přinesou pouze pomůcky na informatiku, penál, svačinu a pití. Výuka bude ukončena dle rozvrhu hodin. Hrazeno z příspěvků rodičů na akce.

Štěrbogóly 2022

I letos oslavíme Mezinárodní den dětí turnajem o putovní pohár ZŠ Štěrboholy - Štěrbogóly 2022.

Termín: středa 1. 6.

Časové rozvržení: viz rozpis

S sebou: sportovní oblečení a obuv (trička v barvách jednotlivých týmů), pokrývku hlavy, pití, svačinu a penál

Vyučování všech tříd bude ukončeno v 11.40. Vydávání obědů - viz rozpis

Přípravná třída

Ve školním roce 2022/2023 plánujeme otevřít přípravnou třídu. V tuto chvíli čekáme na dokončení schvalovacího procesu. Zápis proběhne v týdnu od 30. 5. do 3. 6. Více informací zde.

Škola nanečisto

Čtvrtek 26. 5. - Škola nanečisto - 4. setkání

Zápis - Lex Ukrajina

Informace k zápisu do Základní školy Štěrboholy ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 sb. (Lex Ukrajina školství) naleznete zde.

Informace pro strávníky

Z provozních důvodů nebude v měsíci červnu umožněn výběr stravy ze dvou menu. Od středy 1. 6. tak bude k dispozici pouze menu č. 1. Své náměty a připomínky ke školnímu stravování můžete zaslat e-mailem na carova@zssterboholy.cz. Pomohou nám v příštím školním roce co nejvíce vyhovět přáním našich strávníků. Děkujeme za pochopení a těšíme se na zpětnou vazbu.

Škola nanečisto

Čtvrtek 19. 5. - Škola nanečisto - 3. setkání

Matematické putování

V pátek 20. 5. se vybraní žáci 4. a 5. ročníku zúčastní soutěže Matematické putování pořádané Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy.

Sraz: v 7:15 před budovou školy

S sebou: psací potřeby, lepidlo, svačina, pití

Předpokládaný návrat: do 13:45

Soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí.

Sběrová soutěž - ŠD

Ve dnech 16. 5. – 25. 5. proběhne jarní sběrová soutěž školní družiny. Zvážené balíčky starého papíru můžete odkládat do kontejneru, který bude přistaven u školního hřiště. Odevzdané kilogramy hlaste pí vychovatelkám.

Škola nanečisto

Čtvrtek 12. 5. - ŠKOLA NANEČISTO - 2. setkání

DOPRAVNÍ VÝCHOVA

Ve čtvrtek 19.5. se žáci čtvrtých ročníků zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory městské policie hl. m. Prahy, oddělení prevence – BESIP. Všichni žáci si s sebou přinesou vlastní cyklistickou přilbu a budou mít obuv s pevnou patou a špičkou.

Stroj času

Ve středu 4. 5. se žáci IV.A a IV.B zúčastní interaktivního programu STROJ ČASU, který je zaměřen na slavné vynálezce a jejich vynálezy. Hrazeno z příspěvku rodičů na akce ZŠ.

Vítání občánků

Ve středu 4. 5. se vybraní žáci ze třídy V. B zúčastní akce Vítání občánků v zasedací místnosti MČ Praha - Štěrboholy, kde se budou spolupodílet na zajištění kulturního programu.

Upřesnění příjezdu ze ŠvP

Dle aktuálních informací přijedou žáci 5. ročníku ze školy v přírodě dnes v cca 14.45 hodin.

Online konzultace

Pondělí 2. 5. a úterý 3. 5. od 14.00 do 16.00 h - ONLINE KONZULTAČNÍ HODINY

Na online konzultace je nutné se k jednotlivým učitelům předem objednat prostřednictvím e-mailu.

Výsledky zápisu

Výsledky zápisu do 1. ročníku ZŠ Štěrboholy

Rodiče přijatých žáků prosím o potvrzení nástupu dítěte do ZŠ Štěrboholy a potvrzení účasti ve Škole nanečisto e-mailem na adrese kollmannova@zssterboholy.cz v co nejbližším možném termínu. Děkuji za pochopení.

Pozdrav ze ŠvP (V.A, V.B)

Třídy V.A a V.B dorazily v pořádku do Střelských Hoštic a posílájí pozdrav všem.

Kino - VI.A

V pátek 29.4. se žáci VI.A zúčastní projekce filmu Fantastická zvířata - Brumbálova tajemství v Premiere Cinemas ve VIVO Hostivař. Odjezd MHD v 9:09 - začátek promítání v 10:00. Konec výuky dle rozvrhu hodin.

Škola v přírodě (1.-4.)

Fotografie ze školy v přírodě 1. - 4. ročníku jsou vloženy do galerie. Tak nestůj a pojď, nestůj a pojď, ...

Divadelní představení O líné babičce

V pátek 29. 4. se žáci 1. – 4. ročníku zúčastní divadelního představení O líné babičce v Divadle v Dlouhé. Žáci se sejdou do 7.55 h ve svých třídách, poté odjedou přistaveným autobusem. Předpokládaný návrat je kolem 13.00 h.

Upřesnění příjezdu ze ŠvP

Dle aktuálních informací přijedou žáci 1. - 4. ročníku ze školy v přírodě dnes cca v 15.00 hodin.

Informace ke škole v přírodě (V.A + V.B)

Sraz v pondělí 25. 4. v 7.45 h na parkovišti u ZŠ. Žáci V.A a V.B se hlásí u svých třídních učitelek. Po příchodu odevzdají třídním učitelkám Prohlášení o bezinfekčnosti s nalepenou kopií kartičky pojištěnce. Předpokládaný návrat v pátek 29. 4. cca v 15.00 – 15.30h.

Divadelní představení Rusalka

Ve čtvrtek 21. 4. se žáci V.A, V.B a VI.A zúčastní divadelního představení Rusalka v divadle U Hasičů. Odjezd MHD V.A, V.B - v 9.00 h, VI.A - v 9.18h -> začátek představení v 10.30 hodin. Konec výuky dle rozvrhu hodin daných tříd.

První zpráva ze ŠvP

Všichni účastníci ŠvP dorazili v pořádku do Střelských Hoštic.

Informace ke škole v přírodě (1. - 4. ročník)

Sraz v úterý 19. 4. v 7.45 na parkovišti u ZŠ. Žáci jednotlivých ročníků se hlásí u svých třídních učitelek. Po příchodu odevzdají třídním učitelkám Prohlášení o bezinfekčnosti s nalepenou kopií kartičky pojištěnce. Předpokládaný návrat v pátek 22. 4. cca v 15.00 – 15.30h. Provoz školní družiny bude v tento den ukončen v čase příjezdu ze ŠvP. Děkujeme za pochopení.

Velikonoční prázdniny

Čtvrtek 14. 4. - VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

Zkrácení provozu ŠD

Z provozních důvodů (přestavba suterénu – nadměrný hluk při vyřezávání okenních otvorů) bude provoz školní družiny ve středu 13. 4. ukončen již ve 14,00 hodin. Žáci, kteří budou odcházet sami, musí přinést tiskopis Odchází sám.

Děkujeme za pochopení.

Come and Show

Ve středu 13. 4. se vybraní žáci V. A a VI. A zúčastní soutěže v anglickém jazyce Come and Show. Všem soutěžícím držíme palce!

Sraz: v 6:50 na autobusové zastávce Štěrboholy (směr Depo Hostivař)

S sebou: svačina, pití, přezůvky

Předpokládaný návrat: do 12:00

Zápis budoucích prvňáčků

Epidemiologická situace nám dovolila vrátit se k tradičnímu zápisu a musíme konstatovat, že ten letošní se opravdu vydařil. Hlásí se k nám samí šikovní školáci.

Velikonoční Centra

Po dvou letech "covidového" půstu se ve středu 13. 4. (3. a 4.vyučovací hodinu) uskuteční naše tradiční VELIKONOČNÍ CENTRA. A opět je na co se těšit, tak nezapomeňte na pomůcky!

Vyučování 1. - 5. ročníku bude ukončeno po 4. vyučovací hodině (11,40h). Upravený rozpis obědů - zde

Online konzultace

Pondělí 4. 4. a úterý 5. 4. od 14.00 do 16.00 h - ONLINE KONZULTAČNÍ HODINY

Na online konzultace je nutné se k jednotlivým učitelům předem objednat prostřednictvím e-mailu.

Zápis budoucích prvňáčků
 • Registrace - do 4. 4. 2022
 • Zápis - 6. 4. 2022 od 13.45 do 17.30
 • Více informací - zde
Digitalizace

MŠMT poskytne školám v roce 2022 v rámci Národního plánu obnovy finanční prostředky z fondu Evropské unie – Next Generation EU na účely prevence digitální propasti a k nákupu digitálních učebních pomůcek.

Štěrboholští chodí pěšky
Srdíčkové dny v ŠD

V rámci školní družiny se již tradičně připojujeme k projektu Srdíčkové dny organizace Život dětem o.p.s. Jarní Srdíčkové dny v ZŠ Štěrboholy startují již ve čtvrtek 24. 3.

Dopravní výchova

Ve čtvrtek 24.3. a v pátek 25.3. se žáci čtvrtého a pátého ročníku zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory městské policie hl. m. Prahy, oddělení prevence - BESIP.

 • 24.3. – třídy IV.A a IV.B
 • 25.3. - třídy V.A a V.B

Všichni žáci si s sebou přinesou vlastní cyklistickou přilbu a budou mít obuv s pevnou patou a špičkou.

Informace pro strávníky

Od pondělí 28.3. bude možný výběr ze dvou jídel. Strávník má vždy přihlášené menu č. 1 a volí si pouze menu č. 2 nebo oběd odhlašuje. Menu č. 2 je možné volit nejpozději 3 dny předem přes objednávkový systém na internetových stránkách www.jidelna.cz.

Provozní podmínky

Na základě informace MŠMT bude od 14. 3. 2022 probíhat provoz v Základní škole Štěrboholy v běžném režimu.

Matematický klokan

V pondělí 21. 3. se žáci zúčastní soutěže Matematický klokan. Soutěž bude probíhat 2. a 3. vyučovací hodinu v kmenových třídách. Děti budou soutěžit v kategoriích Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník) a Benjamín (6. ročník). Všem účastníkům přejeme hodně štěstí!

Rekonstrukce suterénu

V pondělí 14. 3. bude zahájena rekonstrukce suterénu staré budovy základní školy. Více informací - zde.

Jarní prázdniny

Od 14. 3. do 18. 3. 2022 - Jarní prázdniny

Zázemí VI.A

Se začátkem nového pololetí se žáci VI.A přestěhovali do opravené učebny v původní budově ZŠ, vybavené interaktivní tabulí s dataprojektorem. Pro odpočinek během přestávek mají žáci k dispozici vedlejší učebnu s pingpongovým stolem a čtenářský koutek s knihovnou a sedacími vaky.

INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA

Ve středu 9. 3. se žáci III.A, IV.B, V.A a V.B zúčastní interaktivní výstavy iQLANDIA v Europarku. Na děti čeká edukativní komentovaná výstava, kvízy a pracovní listy.

Třídní schůzky

V týdnu od 7. 3. do 10. 3. se uskuteční informativní třídní schůzky v jednotlivých třídách vždy v 16.30 h dle následujícího rozpisu:

 • pondělí 7. 3. třída II.A, III.A
 • úterý 8. 3. třída I.A, VI.A
 • středa 9. 3. třída IV.A, IV.B
 • čtvrtek 10. 3. třída V.A, V.B
Zápis budoucích prvňáčků
 • Registrace - od 1. 3. 2022
 • Zápis - 6. 4. 2022 od 13.45 do 17.00
 • Více informací naleznete zde
Doučování

V roce 2022 pokračuje podpora doučování žáků základních škol v rámci Národního plánu obnovy, vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR z důvodu zmírnění dopadu pandemie COVID na vzdělání. Tuto cílenou podporu mohou školy použít pouze za účelem doučování žáků. Nejedná se o dlouhodobé kontinuální doučování, ale o cílené intenzivní doučování žáků vedoucí k rozvoji jejich znalostí a dovedností v určeném období po návratu k prezenční výuce. Pedagogové ZŠ Štěrboholy sami identifikují na základě svých podkladů a zkušeností žáky s potřebou doučování, osloví zákonné zástupce a seznámí je s časovým plánem a organizací doučování. Věříme, že tato aktivita školy přispěje ke zvýšení úrovně vzdělání našich žáků.

Testování - Dodatek č. 5

Na základě informace MŠMT ze dne 9. 2. škola vydala Dodatek č. 5 k Pravidlům pro testování.

Změna jídelníčku

Z důvodu personální nedostatečnosti došlo ke změně jídelníčku ve dnech

9.2. - 11. 2. Děkujeme za pochopení.

Pololetní prázdniny

Pátek 4. 2. - pololetní prázdniny

Online konzultace

Pondělí 7. 2. a úterý 8. 2. od 14.00 do 16.00 h - ONLINE KONZULTAČNÍ HODINY

Na online konzultace je nutné se k jednotlivým učitelům předem objednat prostřednictvím e-mailu.

2. pololetí

Od pondělí 31. 1. dochází ke změně rozvrhu hodin na 2. pololetí a ke změně v rozpisu obědů.

Testování žáků

Na základě změny Mimořádného opatření MZČR ze dne 26. 1. 2022 a Informací MŠMT k testování ze dne 27. 1. 2022 škola vydala Dodatek č. 4 k pravidlům pro testování.

Dopravní výchova

Ve středu 2. 2. se žáci čtvrtého ročníku zúčastní výuky dopravní výchovy v ZŠ Veronské náměstí vedené lektory Městské policie hl. m. Prahy, oddělení prevence - BESIP.

 1. A
 • Sraz v šatně v 7:45, odjezd autobusem ze Štěrbohol v 8:09
 • S sebou: přezůvky, pití, svačina, psací potřeby, pomůcky na AJ a ČJ.
 1. B
 • Odjezd autobusem ze Štěrbohol v 10:09
 • S sebou: pezůvky, pití, svačina, psací potřeby, pomůcky na ČJ a Vl.
Testování žáků

Od pondělí 17. 1. bude preventivní testování žáků ve škole probíhat pouze jednou týdně (pondělí). Všechna ostatní pravidla testování zůstávají stejná jako doposud.

Informační leták MŠMT pro rodiče žáků - zde

Testování v ranní družině

Prosíme rodiče, aby v den testování přiváděli své děti do ranní družiny nejpozději v 7.15 hod. Děkujeme za pochopení.

Úhrada úplaty za zájmové vzdělávání

Připomínáme rodičům splatnost úhrady úplaty za zájmové vzdělávání (ŠD) za období leden až červen 2022 ve výši 1800 Kč.

Termín splatnosti: 15. ledna 2022

Dopravní výchova

V úterý 11. 1. se žáci pátého ročníku zúčastní výuky dopravní výchovy v ZŠ Veronské náměstí vedené lektory Městské policie hl. m. Prahy, oddělení prevence - BESIP.

V.A: Sraz ve třídě v 7:45, odjezd autobusem ze Štěrbohol v 8:09

S sebou: • přezůvky • pití, svačina • psací potřeby • pomůcky na Čj, Inf. a TV

V.B: Odjezd autobusem ze Štěrbohol v 10:09

S sebou: • přezůvky • pití, svačina • psací potřeby • pomůcky na Čj a M

Testování - dodatek č. 3

Na základě informace MŠMT ze dne 30.12. škola vydala Dodatek č. 3 k Pravidlům pro testování.

Informační leták MŠMT pro rodiče žáků - zde

Online konzultace

Pondělí 3. 1. a úterý 4. 1. od 14.00 do 16.00 h - ONLINE KONZULTAČNÍ HODINY

Na online konzultace je nutné se k jednotlivým učitelům předem objednat prostřednictvím e-mailu.

Vánoční prázdniny

Od 23. 12. 2021 do 2. 1. 2022 - VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

Výuka bude zahájena v pondělí 3. 1. 2022.

Organizace posledního školního dne roku 2021

Středa 22. 12.

 1. stupeň – 1. a 2. vyučovací hodina – třídní Centra; 3. – 4. vyučovací hodina – třídní besídky. Vyučování ukončeno v 11. 40 hod.

 2. stupeň – 1. – 3. vyučovací hodina – výuka dle rozvrhu hodin; 4. – 5. vyučovací hodina – třídní besídka. Vyučování ukončeno ve 12.35 hod.

Upravený rozpis obědů - zde

Prveventivní program - VI.A

V pátek 17.12. se žáci VI.A zúčastní programu selektivní prevence pořádaného sdružením Elio z. s. Hlavním cílem programu je podpora zdravého klimatu ve třídě.

Velká rodinná rada

V pátek 10.12. se žáci VI.A zúčastní vzdělávacího programu VELKÁ RODINNÁ RADA. Cílem programu je v rámci hry a příběhu dětem přiblížit problematiku financování. Prostřednictvím deskových her se žáci seznámí se základními pojmy a s možnými riziky nezodpovědného chování.

Online konzultace

Pondělí 6. 12. a úterý 7. 12. od 14.00 do 16.00 h - ONLINE KONZULTAČNÍ HODINY

Na online konzultace je nutné se k jednotlivým učitelům předem objednat prostřednictvím e-mailu.

Mikuláš ve škole

V pátek 3. 12. navštíví žáky 1. stupně ZŠ Štěrboholy sv. Mikuláš, jehož účast a bezproblémový průběh návštěvy garantují žáci pátého ročníku.

Fotografování jednotlivců

Pátek 3. 12. od 8.00h - FOTOGRAF VE ŠKOLE (focení jednotlivců - 1. stupeň)

Adventní zastavení

V pořadí 13. Adventní zastavení v ZŠ Štěrboholy se jako již tradičně uskutečnilo poslední čtvrtek před první adventní nedělí. I letos muselo být jiné, takže se odehrálo čistě v třídním módu. Důvodem pochopitelně nebyla ta „smolná“ třináctka, ale současná epidemiologická situace. I tak tu byla atmosféra blížícího se adventu cítit a děti i pedagogové si dnešní den moc užili.

Karanténa IV.A, IV.B

Z rozhodnutí Hygienické stanice hl. města Prahy je třídě IV. A a IV. B nařízena karanténa a od 26. 11. přechází na distanční výuku.

Testování - Dodatek č. 2

Na základě informace MŠMT ze dne 20. 11. škola vydala Dodatek č. 2 k Pravidlům pro testování.

Dodatek k testování

Na základě informace MŠMT ze dne 12. 11. škola vydala Dodatek č. 1 k Pravidlům pro testování.

Expedice Čtyřlístek

V úterý 16. 11. se žáci I.A a II.A zúčastní vzdělávacího programu EXPEDICE ČTYŘLÍSTEK, při kterém se pomocí postav ze Čtyřlístku seznámí s tvorbou komiksu, vyzkouší si komiksová kouzla a naučí se dorozumívat pomocí komiksových bublin.

Hra o přežití

V úterý 9.11. se žáci III.A zúčastní vzdělávacího programu HRA O PŘEŽITÍ, který se zaměřuje na základní poznatky z prvouky. Žáci zažijí dobrodružství prostřednictvím principů světoznámé počítačové hry Minecraft.

Karanténa VI.A

Z rozhodnutí Hygienické stanice hl. města Prahy je třídě VI. A nařízena karanténa a od 5. 11. přechází na distanční výuku.

Testování žáků

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a informace MŠMT ze dne 2. 11. 2021 proběhne ve dnech 8. a 15. 11. testování žáků ZŠ Štěrboholy na onemocnění covid-19. Pravidla pro testování naleznete zde.

Stroj času

Ve čtvrtek 4. 11. se žáci V.A a V.B zúčastní interaktivního programu STROJ ČASU, který zahrnuje poznatky z oblastí RVP - Člověk a jeho svět a Matematika a její aplikace. Je zaměřen na slavné vynálezce a jejich vynálezy.

Provozní podmínky

Na základě informace MŠMT ze dne 25. 10. 2021 škola vydala Dodatek č. 2 k vnitřní směrnici Provozní podmínky v Základní škole Štěrboholy od 1. 9. 2021.

Dopravní výchova

V pondělí 1.11. a v úterý 2. 11. se žáci čtvrtého a pátého ročníku zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory Městské policie hl. m. Prahy, oddělení prevence - BESIP.

Všichni žáci si s sebou přinesou vlastní cyklistickou přilbu.

 • 1.11. - třídy IV.A, IV.B
 • 2.11. - třídy V.A, V.B
Online konzultace

Pondělí 1. 11. a úterý 2. 11. od 14.00 do 16.00 h - ONLINE KONZULTAČNÍ HODINY

Na online konzultace je nutné se k jednotlivým učitelům předem objednat prostřednictvím e-mailu.

Podzimní prázdniny

PODZIMNÍ PRÁZDNINY - 27.10. a 29.10. (28.10. - státní svátek)

Výuka ve dnech 25. a 26. 10.

MHMP vyzval prostřednictvím zřizovatelů ředitele škol, aby vyhodnotili nemocnost žáků a zvážili vyhlášení ředitelského volna na dny 25. a 26. 10. S ohledem na nízkou nemocnost žáků v posledním týdnu nebude ZŠ Štěrboholy vyhlašovat ředitelské volno a ve výše uvedených dnech bude probíhat standardní výuka.

Exkurze na ÚMČ Praha Štěrboholy

V pondělí 25. 10. navštíví žáci IV. A a IV.B Úřad městské části Praha Štěrboholy. V rámci výuky vlastivědy je provede a s chodem úřadu seznámí sám pan starosta František Ševít.

HOUSTONE, MÁME PROBLÉM

V pondělí 18. 10. se žáci 4. ročníku zúčastní interaktivního programu HOUSTONE, MÁME PROBLÉM, který je zaměřen na matematiku a vzdělávací oblast Člověk a jeho svět.

IV.A od 9.00 do 10.30 h IV.B od 11.00 do 12.30 h

Sběrová soutěž - ŠD

Ve dnech 18. 10. - 26. 10. proběhne podzimní sběrová soutěž školní družiny. Zvážené balíčky starého papíru můžete odkládat do kontejneru, který bude přistaven u školního hřiště. Odevzdané kilogramy hlaste pí vychovatelkám.

Plavání

V pondělí 11. 10. bude výuka plavání pro žáky II.A a III. A z důvodu nařízené karantény zrušena.

Karanténa II. A

Z rozhodnutí Hygienické stanice hl. města Prahy je třídě II. A nařízena karanténa a přechází na distanční výuku.

Online konzultace

Pondělí 4. 10. a úterý 5. 10. od 14.00 do 16.00 h - ONLINE KONZULTAČNÍ HODINY

Na online konzultace je nutné se k jednotlivým učitelům předem objednat prostřednictvím e-mailu.

Kroužky

Od pátku 1. 10. zahajují činnost kroužky v ZŠ Štěrboholy. Přehled kroužků naleznete zde.

Karanténa

Z rozhodnutí Hygienické stanice hl. města Prahy je třídám III.A, IV. A a části třídy V.A a V.B nařízena karanténa a přechází na distanční výuku.

Hoď si svůj koš - vyhlášení výsledků

Ve středu 29. 9. ve 14.00 h proběhne v rámci školní družiny slavnostní vyhlášení výsledků rodinné soutěže HOĎ SI SVŮJ KOŠ.

Třídní schůzky

V týdnu od 20. 9. – 23. 9. proběhnou třídní schůzky zákonných zástupců. U prvňáčků proběhne třídní schůzka prezenčeně v ZŠ Štěrboholy (učebna I.A), zbylé ročníky budou mít schůzky online.

 • pondělí 20. 9. v 16.30 h - I.A (prezenčně)
 • pondělí 20. 9. v 16.30 h - VI.A (online)
 • úterý 21. 9. v 16.30 h - II.A, III.A (online)
 • středa 22. 9. v 16.30 h - IV.A, IV.B (online)
 • čtvrtek 23. 9. v 16.30 h - V.A, V.B (online)
Provozní podmínky

Na základě informace MŠMT ze dne 8. 9. škola vydala Dodatek č. 1 k vnitřní směrnici Provozní podmínky v Základní škole Štěrboholy od 1. 9. 2021.

Kroužky

Do kroužků, které jsou vypsané pro ZŠ Štěrboholy, přihlašují zákonní zástupci své děti přímo u agentury Kroužky a v Šachové škole Vávra a Černoušek.

Srdíčkové dny v ŠD

V rámci školní družiny se již tradičně připojujeme k projektu Srdíčkové dny organizace Život dětem o.p.s. Podzimní Srdíčkové dny v ZŠ Štěrboholy startují již v pondělí 13. 9.

Hoď si svůj koš

Ve dnech 13. 9. - 17. 9. pořádá školní družina tradiční rodinnou soutěž ZŠ Štěrboholy Hoď si svůj koš.

Rozvrhy hodin

Od pondělí 6. 9. se všechny třídy učí dle platného rozvrhu hodin.

Obědy budou vydávány dle rozpisu obědů pro 1. pololetí.

Organizace školní družiny a školní jídelny v prvním školním týdnu

Školní družina

Provoz ranní školní družiny bude standardně od 7.00 hodin. Odpolední družina začíná ihned po skončení vyučování a končí v 17.30 hodin. Školní družinu mohou navštěvovat pouze přihlášení žáci, kteří odevzdali Zápisový lístek pro školní rok 2020/2021.

Školní jídelna

Obědy budou vydávány od 11.00h dle rozpisu obědů.

Organizace druhého a třetího školního dne

Čtvrtek 2. 9.

 • I.A: dvě vyučovací hodiny, tzn. do 9.40h
 • 2.- 6. ročník: čtyři vyučovací hodiny, tzn. do 11.40h; žáci si s sebou přinesou pomůcky dle pokynů třídních učitelek (obdrželi v úterý 1. 9.); VI.A – adaptační den

Pátek 3. 9.

 • I.A: tři vyučovací hodiny, tzn. do 10.45h
 • 2.- 6. ročník: čtyři vyučovací hodiny, tzn. do 11.40h; žáci si s sebou přinesou pomůcky dle pokynů třídních učitelek (obdrželi v úterý 1. 9.); VI.A – adaptační den
Organizace prvního školního dne: školní jídelna, školní družina

Školní jídelna: zájemci o oběd nahlásí tuto skutečnost třídní učitelce. Obědy budou vydávány od 11.00 hodin.

Školní družina:

 • ranní - z organizačních důvodů nebude v provozu
 • odpolední - začíná ihned po skončení 1. vyučovací hodiny, tzn. v 8,45 a končí v 17,30 hodin. Do družiny přecházejí pouze přijatí žáci, kteří mají řádně vyplněný zápisový lístek.
Provozní podmínky od 1. 9. 2021

Na základě manuálu MŠMT škola vydala vnitřní směrnici Provozní podmínky v Základní škole Štěrboholy od 1. 9. 2021.

Organizace prvního školního dne: 2.- 6.ročník

Středa 1. 9. - jedna vyučovací hodina (8.00 – 8.45h); v rámci této vyučovací hodiny budou žáci testováni na přítomnost viru SARS-CoV-2.

Žáci, kteří byli přijati do školní družiny odevzdají třídní učitelce:

Nedružinoví žáci odchází sami v 8.45 hodin.

Organizace prvního školního dne: 1. ročník

Školní rok 2021/2022 bude zahájen ve středu 1. 9.

Naši prvňáčci se i se svými rodiči shromáždí v 8.15 h na školním hřišti (vstup do areálu školy brankou č. 2 - z čelního pohledu vpravo), kde už na ně bude čekat paní učitelka, která je za přítomnosti paní ředitelky a zástupců MČ Praha - Štěrboholy slavnostně přivítá. Poté si paní učitelka odvede novopečené školáky do třídy a rodičům je předá cca v 9.15 h. Rodičům prvňáčků zkrátí chvíle čekání paní vychovatelka, která je mezitím poinformuje o chodu školní družiny a převezme od nich vyplněné formuláře. Moc prosíme rodiče - stáhněte si, vyplňte a přineste s sebou:

Prvňáčci si s sebou přinesou aktovky, které se jim ještě ten den zaplní spoustou školních potřeb.

Mokrá varianta (pro případ, že by se na nás sluníčko nesmálo)

V případě deště proběhne slavnostní přivítání prvňáčků v 8.15 h gymnastickém sále školy. Vstup do areálu školy brankou č. 1. (z čelního pohledu vlevo) a následně bočním vchodem do budovy – bude označeno.

Děti i rodiče musí mít v prostorách školy zakryty dýchací cesty předepsanými ochrannými prostředky.

Informace ke školní družině

Do školní družiny byli přijati všichni žáci, kteří podali písemnou žádost. Potvrzení nástupu do ŠD bude stvrzeno odevzdáním řádně vyplněného zápisového lístku dne 1. 9. Vzhledem k nenaplněné kapacitě školní družiny je možné podat žádost ještě v prvním školním týdnu.

Úplata za zájmové vzdělávání se řídí Směrnicí o úplatě.

Pomůcky pro školní rok 2021/2022

I.A

II.A

III.A

IV.A

IV.B

V.A

V.B

VI.A - informace budou žákům sděleny vždy v první hodině daného předmětu