Aktuality

Ponožkový den – krátké ohlédnutí

V úterý ráno bylo ve škole ještě rušněji než obvykle. Příchozí žáci byli svými spolužáky hned ve dveřích třídy doslova přepadeni pokynem „Ukaž ponožky!“. V tomto duchu se neslo i celé dopoledne. Už víme, co je Downův syndrom, jak k tomuto postižení dojde, jak takový člověk prožívá každý den a proč připadá PONOŽKOVÝ DEN zrovna na 21. den v měsíci březnu. Už teď se těšíme, že se nám za rok naše škola zase rozzáří nejrůznějšími barvami ponožek a nikdo nezapomene NA KAŽDOU NOŽKU JINOU PONOŽKU.

Ukaž a vyprávěj - II. A

Ve středu 29. 3. v 8:00 h nás čeká další Ukaž a vyprávěj. Svá témata budou tentokrát prezentovat žáci II. A.

HOUSTONE, MÁME PROBLÉM!

V pondělí 27. 3. se žáci III. A zúčastní dobrodružné a především matematické vesmírné mise s názvem Houstone, máme problém! Program je inspirován metodou výuky matematiky podle profesora Hejného.

Prevence digitální propasti

ZŠ Štěrboholy obdržela v roce 2023 od MŠMT v rámci Národního plánu obnovy školám další finanční prostředky z fondu Evropské unie – Next Generation EU na prevenci digitální propasti. Účelem je pořízení základních mobilních digitálních technologií (notebook, tablet) vč. příslušenství k zapůjčení pro znevýhodněné/potřebné žáky, kteří nemají pro běžnou výuku či výuku distančním způsobem k dispozici vlastní mobilní digitální zařízení. V případě zájmu o zapůjčení mobilního zařízení se prosím obraťte na účetní školy.

Příjezd ze ŠVP

Předpokládaný návrat žáků 2. - 5. ročníku ze školy v přírodě je dnes cca v 15.00 hodin.

Dopravní výchova - IV.A, V.A

Žáci čtvrtého a pátého ročníku se zúčastní výuky dopravní výchovy (teorie) vedené lektory městské policie hl. m. Prahy, oddělení prevence – BESIP.

Termín:

  • IV.A - 22.3. 2023
  • V.A - 23. 3. 2023

Kde: ZŠ Veronské náměstí

Sraz: v šatně v 7:45, odjezd autobusem ze Štěrbohol v 8:08 hod.


Fotogalerie